You are currently viewing طراحی داخلی مدرن 2022
دکوراسیون با کاشی کاری 2

طراحی داخلی مدرن 2022

طراحی داخلی مدرن 2022

در این مقاله ، ما 9 روش و سبک معماری مدرن را مطرح میکنیم که از مهمترین ترندها و روشهایی هستند که در طراحی داخلی بهترین ساختمانهای سراسر دنیا به کار میروند.

Built-In Seating

صندلی در محل ساخته

صندلی در جا ساخته

در معماری داخلی مدرن ساختمانهای امروزی ، اصولا با مصالح دکورسازی در هر جایی که مقدور باشد اقدام به ایجاد محل های نشستن سفارشی میشود .صندلی‌های کنار پنجره با منظره‌ای عالی یا در کنار اتاق مطالعه دنج، صندلی‌های ساخته شده به اتاق شخصیت می‌بخشد و می‌تواند یک تکنیک عالی برای صرفه‌جویی در فضا باشد. جزئیات معماری سرگرم کننده ای مانند این ، ترند بسیار نوینی در جهت غنا بخشیدن به فضای داخلی خانه ها است.

صندلی در جا ساخته2

Arches

قوس و کمان

قوس در معماری داخلی

یکی دیگر از جزئیات معماری که مورد اقبال عمومی بزرگترین طراحان معماری داخلی جهان است، طراحی طاق است ،استفاده از  درها و پنجره های منحنی یادآور معماری یونان و روم باستان است . اگر برای انجام  تغییرات ساختاری در خانه خود با تخریب دیوارها و تعویض درها و پنجره ها  آماده نیستید و امکان چنین تغییرات بزرگی را ندارید،  این سبک  را با تعبیه آینه دیواری قوسی  امتحان کنید و ازنتیجه کار لذت ببرید.

قوس در معماری داخلی2

Fat Furniture

مبلمان توپر

مبلمان توپر

اشکال منحنی نیز به عنوان مبلمان شکل می گیرند. قطعات روکش شده مانند مبل ها، دیوان ها و صندلی های گاه به گاه در طرح های مواج و گاهی نامتقارن که الهام گرفته از دکور دهه 70 هستند، دوباره مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته اند. در سال 2022، زاویه راست جای خود را به زوایای گرد داده است.

مبلمان توپر 2

Organic Shapes

اشکال ارگانیک

اشکال ارگانیک

در حالی که توجه به طرح‌های فرم آزاد شتاب بیشتری می‌گیرند، ما پیش‌بینی می‌کنیم که امسال سالی است که موتیف طراحی داخلی ارگانیک با خطوط منحنی برگرفته از طبیعت وحشی به شدت اوج می گیرد. اشکال ارگانیک در همه چیز از تشک حمام گرفته تا شمع ظاهر می شود. طراحان داخلی مدرن در این سبک طراحی بیشتر به مبلمان هایی توجه دارند  که بیشتر شبیه آثار هنری انتزاعی هستند.

طراحی داخلی ارگانیک

Modern Wood Paneling

پنل چوبی مدرن

پنل چوبی مدرن

در حالی که صفحات چوبی فوراً یک خانه مدرن را به ذهن نمی آورند، به نظر می رسد که احساسات در حال تغییر است. دیوارهای چوبی که به سبک لاغر و باریک ساخته می شوند یا در زوایای جالب  اعمال می شوند، در واقع می توانند احساس تازگی و طراوت در طراحی داخلی خانه ایجاد کنند. و هیچ اتاقی مستثنی نیست – به خصوص در حمام ها و آشپزخانه ها، جایی است که روکش های چوبی گرمای غیرمنتظره را به ارمغان می آورد.

پنل چوبی مدرن 1

Fiber Art

هنر فیبر

هنر فیبر

چندین سال است که هنرمندان فیبر آثار خود را در گالری‌ها و نمایشگاه‌های هنرهای زیبا به نمایش می‌گذارند، اما سال 2022 سالی است که می‌توانید شاهد این نوع هنر به میزان فراوان باشید – ملیله‌های بافته‌شده پیچیده، قطعات ماکرامه با گره‌های استادانه  راه خود را به جهان دکوراسیون داخلی باز کرده است. خانه هنرمندانی مانند Cindy Hsu Zell، Windy Chien، و Meghan Shimek  با چنین سبکی دیزاین شده اند.

هنر فیبر 1

Statement Tile

کاشی کاری در مرکز توجه

دکوراسیون با کاشی کاری

پس از مطرح شدن کاشی های سفید مترو در دهه گذشته، طبیعی است که ترند طراحی به سمت دیگری حرکت کند. کاشی کاری چشمگیر را در طرح های داخلی خود وارد کنید. ما شاهد استفاده از کاشی‌های طرح‌دار و برجسته در هر دو حالت  کوچک (فقط یک قسمت کوچک ) و بزرگ (از کف تا سقف) در طراحی داخلی هستیم.

دکوراسیون با کاشی کاری 2
در این تصویر کاشی کاری ممکن است فقط سطح کوچکی را بپوشاند، اما کاشی های نامتقارن آن نقطه قوت آشپزخانه هستند.

 Indoor Gardens

باغچه های داخلی

باغچه های داخلی

با توجه به محبوبیت گیاهان داخلی و دیوارهای زنده در سال های اخیر، جای تعجب نیست که علاقمندان فضای سبز بخواهند عادت گیاهی خود را به یک باغ سرپوشیده به سطح بالاتری ببرند. این سبک طراحی در مقیاس کوچک فضای باز را به داخل می آورد و به ساکنان خانه این فرصت را می دهد تا از راحتی خانه خود که با زیبایی طبیعت عجین شده است ، ارتباط برقرار کنند.

باغچه های داخلی 2